PROJEKT "MIŠí děti tvoří reklamní kampaň STOP ŠIKANĚ"

Jak to vlastně začalo?
Před velkými prázdninami nám přišel dopis od občanského sdružení AISIS Kladno, ve kterém byla nabídka zúčastnit se výše jmenované kampaně. Cílem této kampaně bylo zalarmovat děti, aby se nebály požádat o pomoc, nebagatelizovaly téma šikany a věděly, že ubližování a ponižování dětí, např. pro jejich odlišnost je šikana, že je to problém, v některých případech i trestný čin. A tak jsme se rozhodli, že to zkusíme a zapojíme se.

Seminář ve Zlíně
V říjnu jsme proto museli projít školením ve Zlíně, kde jsme se seznámili s různými druhy reklamy, s úlohou sloganů, textů a vizuálních složek reklamy. Dozvěděli jsme se o základních prvcích reklamního plakátu, grafické úpravě a textovém obsahu plakátu. Získali jsme základní vědomosti o tom, jak se vyrábí reklamní a rozhlasový spot a co musí obsahovat, aby byl účinný. Naučili jsme se pracovat s kamerou a počítačovou střižnou, natočili jsme a sestříhali modelové video. Vyzkoušeli jsme si také práci s mikrofonem, audiostřižnou a natočili jsme a sestříhali modelový rozhlasový spot.

Po školení ve Zlíně jsme se pustili do práce. Úkolem projektu bylo vytvořit plakát, audiospot a videospot. Vše jsme měli zvládnout během dvou měsíců. Spolupracovali jsme s žáky, ale i některými učiteli naší školy. Svoji práci jsme pak odeslali do Kladna a zpracovali pak ještě prezentaci o našem projektu.

Konečně jsme se vydali do Prahy
V lednu jsme se tedy vydali do Prahy, spolu s paní učitelkou Pavlíčkovou a Kolkovou, abychom odprezentovali svá konečná díla. Byli jsme ubytováni v hotelu Krystal po dobu 2 dní.
1. den nás provedla paní učitelka Kolková po zajímavých památkách Prahy. Prožili jsme mnoho srandy, samozřejmě i večer na hotelu, když jsme pořádali pyžamovou párty s holkami z jiných škol.

2. den jsme prezentovali svůj projekt spolu s dalšími devíti školami v Klubu Lávka (u Karlova mostu). Během programu v Klubu Lávka jsme se vyfotili s Ondřejem Rumlem a společně s Markétou Poulíčkovou nám pak zazpívali. Celým programem nás provázel Tomáš Hanák a hlavním hostem byl ministr školství pan Liška. Po odprezentování projektů nás čekalo vyhodnocení. Přestože jsme se neumístili, tak jsme byli se svými pracemi velmi spokojeni.

Po prezentaci v Praze nás vše čekalo ještě jednou, a to před žáky naší školy. I když jsme byli před žáky strašně nervózní, tak jsme se snažili, abychom jim danou problematiku co nejvíce přiblížili. Doufáme, že se nám to povedlo a přáli bychom si, aby se všichni žáci cítili v naší škole spokojeně, bezpečně a měli hodně kamarádů.

Úplně nakonec bychom chtěli poděkovat těm, kteří nám s projektem nejvíce pomáhali. Děkujeme Petrě Mandíkové,Tomáši Polanskému,Danielu a Martinu Horňákovi, Barborě Vystrčilové, Barboře Pětníkové, Adamovi Viktorovi, Ondřejovi Petrůjovi, paní učitelce Kolkové a Kočendové za pomoc při shánění hudby, kterou jsme pak získali od skupiny ROZJETÉ JAPKO. Dále bychom chtěli poděkovat SRPŠ za finanční příspěvky na tuto akci, za pomoc s technikou paní učitelce Mačkové. Ale i ostatním učitelům a žákům, kteří nám pomohli svými nápady patří velké díky! Přesto nejvíc bychom chtěli poděkovat paní učitelce Pavlíčkové za to, že s námi měla pevné nervy a vydržela to s námi až do konce, protože ne vždy to s námi bylo jednoduché. Samozřejmě děkujeme paní zástupkyni za pěkné knihy, které nám po prezentaci projektu předala.

Pokud by Vás zajímalo, co všechno jsme v rámci projektu vytvořili, klikněte na těchto www stránkách na odkaz Portfolionet. Zde si můžete spustit audiospot, videospot a dočíst se, jak prezentace celého projektu v Praze probíhala.

Bublinky - Julie Matějíčková, Veronika Viktorová, Žaneta Vystrčilová, Aneta Petrůjová a Richard Trna