Základní škola Josefa Bublíka Bánov Základní škola Josefa Bublíka Bánov
  • ZÍSKALI JSME DALŠÍ PROJEKT ERASMUS+

    • 01. 10 2020
ZÍSKALI JSME DALŠÍ PROJEKT ERASMUS+


“Importance of water in cultural, historical and social aspects in people's lives”

Na přelomu srpna a září nám přišla zpráva z Polska, že naší partnerské škole v Bielsk Podlaski byl schválen mezinárodní projekt, kterého se má účastnit i naše škola. Během 2 let by našich 20 žáků mělo navštívit školy v Polsku, Litvě, Řecku a Itálii. Tentokrát bude tématem projektu „voda“. Tento projekt je již v pořadí třetím mezinárodním projektem, prostřednictvím kterého je umožněno nejenom našim žákům, ale i učitelům poznat vzdělávací systémy v různých evropských zemích, využít anglický jazyk k dorozumění a pracovat na tématech, které rozšíří jejich obzory. Částka, která připadne naší škole (25. 748,00 EUR), bude využita nejenom na pokrytí cestovních výloh účastníků, ale především na tvorbu výukového materiálu a aktivit, které jsou součástí tohoto projektu. Snad se v blízké době situace kolem koronaviru uklidní a my budeme moci do zahraničí během dalších měsíců vycestovat.

Mgr. Petra Kočendová

garant projektů Erasmus+ ZŠ Bánov