• HRDINSTVÍ

• 10. 12 2021
HRDINSTVÍ

Základní škola Josefa Bublíka, Bánov slaví v tomto školním roce 70 let od zahájení výuky v nové budově školy. Do názvu školy je vetknuto jméno našeho významného rodáka. Zároveň dnes prožíváme epidemicky i ekonomicky velmi nelehké období. O tomto všem se samozřejmě se svými žáky bavíme. Proto ani není divu, že jsme se nakonec toto vše rozhodli spojit do jednoho velkého celoškolního projektu.

V roce 70. výročí školy se vracíme k našim základům a připomínáme si, v čem spočívá obrovské hrdinství Josefa Bublíka, ale také dalších lidí, kteří o tom možná ani neví, ale děti a mládež je za hrdiny považují.

Pojem hrdinství, který se řeší během celého podzimu v třídnických hodinách a v hodinách výtvarných, pracovních a jiných výchov, nabývá v mysli žáků reálných podob. A nejen to, pomalu vzniká z dění ve škole v těchto týdnech i filmový dokument. Zde na stránkách exkluzivně přinášíme několik fotografií, abyste se měli, milí čtenáři, na co těšit. Projekt bude vrcholit před Vánoci, kdy pracemi žáků vyzdobíme vestibul školy a zveřejníme videa.

Marin Mahdal, režisér a Vlastimil Ondra,učitel

autoři myšlenky projektu

1A Seskok parašutisty Josefa Bublíka.

2A Cesta k poznání osobnosti Josefa Bublíka.

3A Letecká bitva nad Bílými Karpaty 29. 8. 1944.

4A Sonda do duše hrdiny, který pomohl zachránit život druhého člověka.

5A Chystáme se do akce. O Bublíkovi už víme vše.

6A Co si myslím o hrdinovi.

6B Hrdina už roste mezi nimi. Zkuste ho najít.

7A Hrdinové ze 7. A se teprve chystají na velkou akci.

7B A tady vznikají plakáty.

8A I tady nebudou plakáty chybět.

8B A ještě znovu plakáty, za kterými je schováno spoustu vášnivých debat.

9A Rozhodli se o hrdinství jen nežvanit a uklidili kus přírody kolem Bánova.

9B Hrdinové v blízkém okolí.