• STOP NÁVYKOVÝM LÁTKÁM

STOP NÁVYKOVÝM LÁTKÁM

V Bánově 19. října 2022

Vážení rodiče,
dovolte, abychom Vás informovali o vzrůstajícím počtu uživatelů „moderních“ návykových látek. Některé z těchto „moderních“ návykových látek jsme v posledních dnech zachytili také u našich žáků přímo ve škole.

Jelikož jsou zdraví nebezpečné, chceme Vás na ně upozornit, abyste byli v obraze a mohli v tomto smyslu výchovně působit na své děti. Podobně se o to budeme snažit i my ve škole v třídnických hodinách a v připravovaných přednáškách pro žáky v rámci preventivního programu školy.

Zdůrazňujeme, že všechny níže uvedené návykové látky, k tomu připočtěme klasické cigarety, alkohol, drogy, ale také energy drinky a „nealkoholické“ nápoje typu „birell“, jsou pro děti škodlivé. Navíc právě u dětí a dospívajících na ně vzniká velmi rychle návyk a závislost.

Doporučujeme pravidelnou komunikaci s dítětem, konverzaci o radostech, starostech, každodenní náplni volného času, kamarádech a finančních výdajích Vašich dětí.

Děkujeme za spolupráci.

Mgr. Martina Pavlíčková, školní metodik prevence