• UKÁZKA POLICEJNÍ KYNOLOGIE

preventivní program - návykové látky
ZŠ Bánov | sál školy | 3. 11. 2022 | 6. - 9. třída
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Naši žáci II. stupně se praktickými ukázkami seznámili s prací policejních kynologů .

Metoda pachové identifikace je nepřímý důkaz, který lze použít při vyšetřování trestných činů. Ve Zlínském kraji bylo v roce 2022 vybudováno nové specializované pracoviště pro metodu pachové identifikace, kde mimo jiné působí policejní kynologové.

Momentálně probíhá na tomto pracovišti výcvik a atestace sedmi služebních psů, výuka dvou nových policistů a další se na tuto činnost připravují. Příprava pejska je běh na dlouhou trať a jedná se o věc velmi psychicky náročnou jak pro samotného služebního psa tak psovoda.
fota: David Šimoník, žák Filmového kroužku a Mgr. Martina Pavlíčková, preventista

ZDE na fb školy: https://www.facebook.com/photo/?fbid=585400230053764&set=pcb.585402960053491

text: Vlastimil Ondra