• VÝPRAVA TŘÍDY 6. B ZA KOMIKSY

Knihovna Františka Kožíka Uherský Brod
22. 5. 2024 | supervize Mgr. Dagmar Kubišová
- - - - - - - - - - - - -
Vydali jsme se s žáky 6. B na besedu o komiksu do Knihovny F. Kožíka v Uh. Brodě. Cílem takto pojaté výuky bylo podnítit v dětech ještě více zájem o literaturu a prožít výuku literatury v prostředí skutečné knihovny, které je v případě té uherskobrodské velmi útulné a podnětné.
Na žáky zde čekala pestrá prohlídka současné komiksové tvorby, zajímavé povídání o tomto žánru, o tom, jak vzniká a kdo všechno se na něm podílí. Nakonec žáci aktivně pracovali ve skupinkách.
Po besedě se rozprchli mezi regály s knihami a prohlíželi si, co zde mají v nabídce. Paní knihovnice Alena Šašinková byla velmi mile překvapená, když viděla naše žáky "uvelebené" v různých zákoutích a začtené do knih, které je zaujaly.