Základní škola Josefa Bublíka Bánov Základní škola Josefa Bublíka Bánov
  • Školní koncert Ziggyho Horvátha ke 30. výročí Sametové revoluce v sále ZŠ Bánov | 1. 11. 2019

    • 02. 11 2019
Školní koncert Ziggyho Horvátha ke 30. výročí Sametové revoluce v sále ZŠ Bánov | 1. 11. 2019

Školní koncert Ziggyho Horvátha
ke 30. výročí Sametové revoluce v sále ZŠ Bánov | 1. 11. 2019
| motto: Chceme, aby naši žáci ovládali moderní dějiny. Chceme, aby viděli z oken bánovské školy do širého světa. |

Parádnímu koncertu, který Ziggy prokládal osobními a drsnými zkušenostmi s komunisty a STB v Gottwaldově v době svého dětství a mládí, předcházela důkladná příprava našich žáků. V hudebkách se už několik týdnů zpívají písně Karla Kryla, v hodinách dějepisu a občanské výchovy se bavíme o událostech kolem Sametové revoluce, v třídnických hodinách se v pátek 1. 11. 2019 stříhaly a připevňovaly trikolóry a v relaxačním koutku vznikla výstava plakátů z projektu organizace Jeden svět na školách - Pád železné opony, do které jsme se zapojili (https://www.jsns.cz/o-jsns/aktuality/329606-zapojte-se-do-mesice-filmu-na-skolach). Ale největší pecka k 17. 11. 2019 se ve škole teprve chystá!!! Pšššt. Bude překvápko.


Koncertu se zúčastnili žáci 4. - 9. tříd. Byl plně hrazen z rozpočtu KRPŠ.
Více fotografií najdete na stránkách školy zde: http://www.zsbanov.cz/fotogalerie/1022/ziggy-horvath_koncert | fota: Vlastimil Ondra