• CO ZNAMENALA HESLA SAMETOVÉ REVOLUCE?

• 15. 11 2019
CO ZNAMENALA HESLA SAMETOVÉ REVOLUCE?

výukový program ZŠ BÁNOV ke 30. výročí pádu komunismu | 1. - 15. listopadu 2019 |

fota zde: http://www.zsbanov.cz/fotogalerie/1025/zsbanov

INFORMATIKA: Žáci na dobových fotografiích vyhledávali hesla na transparentech z demonstrací a vytvářeli prezentace pro své třídy.
VÝTVARKA: Ve všech třídách žáci malovali, na základě svých prezentací, transparenty s dobovými hesly. Bylo jich vyrobeno na dvěstě!
TŘÍDNICKÁ HODINA: Pátek 8. 11. 2019 - proběhl velký výlep plakátů po celé škole. Chodby, schodiště i vestibul jsou nyní vytapetovány. Je radost i dobrodružství školou procházet. Žáci se diví, dospěláci mají silné pocity deja vu.
VLASTIVĚDA, DĚJEPIS A OBČANKA: Vyučující vodí žáky po škole a debatují nad obsahy jednotlivých hesel. Promítáme film k Sametové revoluci z projektu Jeden svět na školách.
HUDEBKA: Už měsíc tu jede Kryl a Hutka. V pátek 1. 11. 2019 jsme tu měli koncert Ziggyho Horvátha.
JAN ŠILPOCH nám zdarma poskytl svoji legendární fotku ze 17. 11. 1989 z Národní třídy. Už ji máme vytištěnou a slepenou ve velikosti 2,5 m x 1,5 m.
Jsme hrdí, že jsme se v učitelském sboru perfektně domluvili, semkli a udělali se svými žáky další krok k moderní výuce moderních dějin.

foto a text: Vlastimil Ondra