• ŘECKO 2019

Mezinárodní setkání | Livadeia, Řecko | 18. – 22. 11. 2019

V termínu od 18. listopadu do 22. listopadu skupinka 6 žáků v doprovodu 3 učitelů navštívila řeckou školu v Livadei, kde se uskutečnilo 1. mezinárodní setkání. Vzhledem k tomu, že Livadeia je od nás vzdálena více jak 1600 kilometrů, využili jsme k přepravě letadlo. Pro některé účastníky to bylo vůbec poprvé, co tímto dopravním prostředkem cestovali. Podle reakcí usuzujeme, že si tento způsob přepravy náramně užili. Během celého týdne jsme měli řeckými partnery naplánovaný velmi pestrý program. Navštívili jsme významné řecké památky v Delphi a Athénách, měli jsme možnost se seznámit s řeckými zvyky, tradicemi a ochutnat typické řecké pokrmy během řeckého dne nebo jsme hledali poklad v okolí města Livadei a řeky Erkyny. Během celého pobytu byli žáci ubytování v rodinách. Myslíme, že tento pobyt žáky dostatečně motivoval k tomu, aby se učili cizí jazyky, ale zároveň jim dopomohl si uvědomit ten fakt, že jejich prostřednictvím mohou poznávat cizí země, jejich kulturu, tradice, obyvatele a navazovat tak i nová přátelství.

Odkaz na Bánovský zpravodaj: https://www.banov.cz/download-file/BZ_4_2019_TISK.pdf

fotografie z Řecka jsou zde